Ponzio Polska
Systemy okienno - drzwiowe
Systemy fasadowe
Systemy przesuwne
Systemy przesuwne

TECHNOLOGIE Z WIZJĄ

Zakończyliśmy jesienny cykl konferencji dla architektów zatytułowany ARCHITRENDY - technologie z wizją. Podczas trzech spotkań w całej Polsce, przedstawiciele z Ponzio przekazywali licznie przybyłym uczestnikom konferencji szereg istotnych informacji, zarówno o samej firmie i zmianach w niej zachodzących, jak i coraz większych możliwościach modyfikacji i zastosowania nowych rozwiązań w systemach aluminiowych.
Prezentacja nowej hali magazynowo-produkcyjnej zrobiła na obecnych duże wrażenie. Podobnie jak omawiane systemy, których większość została zaprezentowana na specjalnie przygotowanych modelach wyrobów.

Rozwiązania hybrydowe Ponzio
Łączenie wielu systemów w jedną konstrukcję o zaawansowanych parametrach technicznych spełnia oczekiwania zarówno architektów, jak i inwestorów. Przykładem hybrydowych połączeń różnych cech i właściwości w rodzinie systemów Ponzio jest m.in. okno odstawne równolegle w fasadzie Ponzio PF152 SLIM z kombinacją szklenia strukturalnego i industrialnych elementów wykończeniowych. Skrzydło klejone strukturalnie pozwala zachować jednolitą powierzchnię fasady, a niewidoczna automatyka (ukryta w smukłych profilach) zapewnia efektywną cyrkulację powietrza i estetyczny wygląd.
Efektem silnej dominacji nurtu „SLIM” w architekturze jest stworzenie w systemach Ponzio wielu rozwiązań z wąskimi profilami i jak największą transparentnością. Oprócz fasady PF152 SLIM, która sprawia wrażenie lekkości dzięki widocznej szerokości słupów tylko 15 mm, prezentowany był też smukły system okienny Ponzio PE78N SLIM z widoczną szerokością słupka ruchomego tylko 90 mm. Ciekawym rozwiązaniem umożliwiającym wykonanie dużych przeszkleń stałych, a w ich sąsiedztwie wąskich okien zapewniających dobrą cyrkulację powietrza są okna wentylacyjne. Konstrukcje tego typu doskonale wpisują się w trend projektowania dużych przeszkleń, zwłaszcza w budynkach biurowych. Dodatkowy walor estetyczny pozwala zaakcentować albo ukryć wąskie skrzydło w elewacji, w zależności od zastosowanego koloru. Rozwiązanie to, w połączeniu z automatyką i inteligentnym systemem zarządzania, zapewnia ponadto komfort i niskie zużycie energii.

Duże zainteresowanie wzbudził system przesuwny Ponzio SL1700TT – idealne połączenie wielkogabarytowej, przestronnej konstrukcji z komfortem użytkowania. Intuicyjną wręcz obsługę i bezproblemowe funkcjonowanie konstrukcji zapewnia innowacyjne okucie. Dzięki zastosowaniu obwodowej uszczelki domykowej, drzwi gwarantują bardzo wysoką szczelność. Ponadto system charakteryzuje także wysoka izolacyjność termiczna i antywłamaniowość (klasa RC2) - cechy niezwykle istotne w przypadku drzwi tarasowych.

Osobną grupę omawianych systemów stanowiły systemy tworzące barierę przeciwpożarową. Doskonale znane architektom są zalety systemu Ponzio PE78EI zwanego „Design Line” – z jednostronnym szkleniem we wszystkich klasach odporności ogniowej. Oprócz tego prezentowano także ścianki bezszprosowe oraz fasady i dachy przeciwpożarowe.